Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Patyrę vestuvių fotografai prieš pradedančiuosius

vestuviu-fotografai2Visiems naujiems darbuotojams, atėjusiems į naują sritį, reikia žinių ir praktikos. Ta pati taisyklė galioja ir fotografams. Niekas negimė mokėdamas ir turėdamas pakankamai patirties, kiek jos gali reikalauti klientas. Be ilgo ir varginančio darbo tai iš niekur neateina. Gana griežti reikalavimai yra taikomi vestuvių fotografams. Ar verta būtų patikėti savo vestuvių šventės akimirkų fiksavimą patirties šioje srityje neturinčiam fotografui?

Visų pirma kiekvienam ir taip aišku, kad patyrę vestuvių fotografijos „vilkai“ turi didžiulę patirtį, moka elgtis bet kurioje padėtyje ir jiems nebus blogo oro ar apšvietimo fotografijai. Tačiau kartais gali būti viena bėda, kad jie,kaip ir visi kiti kūrybininkai, išsisemia ir taip porfoliuose ima dominuoti vieno tipo nuotraukos, tik pakeistas siužetas ar apšvietimas. Jūsų valia rinktis, ar norite turėti originalias, vienas pirmųjų vestuvių fotografuojančio žmogaus nuotraukas ar to, kuris puikiai žino ką ir kaip daro. Kiek žmonių – tiek nuomonių. Tad vieni ieško naujovių ir dar neatrastų talentų, o kiti, konservatyvesni, mieliau pasitiki didesnį fotografijos žinių bagažą turinčiu asmeniu.

Vienas svarbiausių aspektų vestuvių fotografijoje ir yra originalumas. Jeigu Jūsų pasirinktas fotografas jį turės, tuomet nebaisu jam patikėti fotografuoti savąsias vestuves. Taigi geri vestuvių fotografai yra ne tie, kurie fotografavč ne vieną dešimtį švenčių, o tie, kurie visada turės tuziną idėjų ir laiku pasiūlys, kaip ir kur įamžinti Jūsų vestuves.

Savaime suprantama, kad ne kiekvienas ryžtųsi patikėti tokias svarbias akimirkas fiksuoti bet kam. Bet kurį fotografą galite pasitikrinti. Kaip? Paprasčiausiai paprašykit priešvestuvinės fotosesijos. Jos metu puikiai susipažinsite su fotografu, matysite, kaip jis dirba, ar atliktos nuotraukos pateisina Jūsų lūkesčius. Gali būti, kad net neteks ir mokėti už tokią fotosesiją, nes jaunajam vestuvių fotografui tai bus puikus portfolio papildymas, o Jums – galimybė gauti naujų nuotraukų šeimos albumui.

Jeigu esate iš tų, kurie turi ribotą fantaziją ir norite, kad viskas vyktų itin sklandžiai, tuomet savo vestuvių fotografui nupasakokite, kokių nuotraukų tikitės ir kartu kurkite scenarijų. Daugelyje vestuvių ceremonijų taip jau nutinka, kad jaunieji paprasčiausiai daro viską pagal fotografo nurodymus ir labai greitai pavargsta. Juk tai – Jūsų šventė, tad nepabijokite bet kurioje situacijoje improvizuoti ir parodykite savo slaptus ženklus, saldžiausią bučinį ar paprašykite nors valandai fotografui būti nematomam. Taip gimsta patys natūraliausi ir įspūdingiausi kadrai. Jaunavedžiai atsipalaiduoja ir pamiršta modelių roles, todėl dirbti tenka lengviau ir fotografui. Galbūt tam, kuris vestuves fotografuos vienus pirmųjų kartų, gali būti kiek sunku, tačiau patyrę meistrai tuo tikrai mėgausis. Paprasta taisyklė – su kiekvienu darbu įgūdis kyla.

Kad ir kokia svarbi šventė yra Jūsų vestuvės, tegul jas įamžina tas fotografas, kuris turi begalę idėjų, gali Jus nustebinti netikėtais kadrais ir kartu tapti nematomu šventės dalyviu. Tegul jis savo darbą atlieka tikrai profesionaliai.

(Visited 58 times, 1 visits today)