Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ką daryti jei bute norite įsirengti židinį?

zidinys

Židinys ilgą laiką buvo tik privačių namų savininkų privilegija. O juk įprasta, kad židinys tai namų centras, traukos taškas, prie kurio jauku susirinkti su visa šeima ar pakviesti pasisėdėti svečius. Todėl visi daugiabučių namų gyventojai su pavydu ilgėdavosi ir svajodavo kada nors prisėsti prie savo nuosavo židinio. Visai neseniai šią gyvenančių butuose žmonių svajonę išpildė technologinis sprendimas – elektrinis židinys.

Nors techniškai įsirengti tradicinį židinį daugiabutyje įmanoma, tačiau bandantys susiduria su begale sunkumų. Pagal galiojančius įstatymus galima įsirengti tik 1-5 aukšto butams paskutiniam daugiabučio aukštui, tačiau tam  reikia gauti projektavimo sąlygas iš Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus, bent 50 proc. kaimynų sutikimą, keisti perdangas, įrengti dūmtraukį ir užtikrinti galimybes jį prižiūrėti bei visaip kitaip užtikrinti saugų židinio eksplotavimą. Sprendžiant ar galima statyti židinį bute taip pat dalyvauja Statybos ir statinių naudojimo valstybinės priežiūros skyrius, Priešgaisrinės saugos skyrius, Visuomenės sveikatos centras. Židinį leidžia įrenginėti tik atestuotam specialistui. Būtent dėl šių sunkumų židinius dažniausiai pradėdavo įrenginėti tik drąsiausieji ir kantriausieji.

Kuomet elektriniai židiniai atsirado rinkoje, specialistai pradėjo rekomenduoti rinktis juos įrengimui bute. Elektriniams židiniams nereikalingi leidimai, kaimynų sutikimai ar dūmtraukis, todėl jų įrengimas supaprastėja iki minimumo. Tereikia elektros lizdo į kurį įjungiamas židinys. Tačiau tai nereiškia, jog elektrinis židinys yra kažkuo prastesnis už tradicinį. Elektrinis židinys kaip galima suprasti iš pavadinomo yra kurenamas elektra o ne malkomis, tačiau jo ugnies liepsna yra pakankamai tikroviška, vaizdas trimatis, tad suprasti, jog netikros žarijos smilksta gan sunku. O ir elektrinio židinio skleidžiama šiluma yra pakankama. Netgi derėtų pažymėti, jog elektrinis židinys parenkamas pagal kvadratūrą ir šildo optimaliai, nėra perkaitinamos patalpos kaip kartais atsitinka su tradiciniu židiniu. Ir nors elektrinis židinys nėra laikomas pagrindine namų apšildymo priemone, tačiau pasišilduyti pravėsus orams ar iki šildymo sezono pradžios yra pats tas.

(Visited 74 times, 1 visits today)