Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Akcija „Baltosios pirštinės“ kviečia neužsimerkti prieš balsų pirkimą

Mes Darom1

Didelio masto balsų pirkimas pirmojo rinkimų į Seimą etapo metu ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino įvairias nevyriausybines organizacijas bei judėjimus imtis prevencinių veiksmų. Reaguodami į galimą neskaidrią veiklą ir antrojo turo metu akcijos „Darom“ iniciatoriai VšĮ „Mes Darom“ kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) ir Policijos departamentu skelbia akciją „Baltosios pirštinės“. Iniciatyvos tikslas – paskatinti visus Lietuvos žmones prisidėti prie skaidraus antrojo rinkimų turo vykdymo, užkirsti kelią balsų pirkimui bei saugoti valstybės demokratijos pagrindus.

 

„Prie „Baltosios pirštinės“ iniciatyvos prisijungti gali visi Lietuvos žmonės, kurie yra neabejingi dabartinei situacijai šalyje ir kuriems rūpi, ar kitus ketverius metus mūsų tautai atstovaus sąžiningi politikai. Esame tikri, kad mobilizavę aktyvius ir pilietiškus žmones sugebėsime sumažinti balsų pirkimo atvejų ir užtikrinti skaidresnį antrąjį rinkimų turą“, – sako vienas akcijos organizatorių Tadas Langaitis.

 

Žmonės, norintys prisijungti prie „Baltosios pirštinės“ iniciatyvos, gali atsisiųsti informacinį lapelį iš www.mesdarom.lt ir www.vrk.lt interneto puslapio ir sekti jame nurodytomis instrukcijomis. Akcijos dalyviai kviečiami spalio 28 dieną ne tik balsuoti, bet ir pasirūpinti baltomis pirštinėmis – simboliu už skaidrius rinkimus ir prieš balsų pirkimą. Atidavus balsą, žmonės skatinami pranešti rinkimų apylinkės darbuotojui apie savo dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje ir, išėjus iš rinkimų apylinkės, užsimauti baltas pirštines bei pasilikti stebėti rinkimų apylinkės aplinką. Pastebėjus galimą balsų pirkimą ar kitus sąžiningų rinkimų vykdymo pažeidimus, apie tai pranešti specialiuoju policijos telefono numeriu 8 5272 5372 ir trumpuoju VRK telefono numeriu 1855.

 

Baltosios pirstines FB

„Suprantame, kad ši akcija gali pritraukti ne tik skaidrią rinkimų eigą norinčius užtikrinti piliečius, bet ir politikus, kurie gali bandyti šia iniciatyva pasinaudoti savireklamos tikslais. Tačiau tikimės, kad tokių negarbingų politikų mažai, o tie, kurie visgi nuspręs išmėginti laimę, bus greitai sugėdinti „Baltosios pirštinės“ akcijos dalyvių“, – sako VšĮ „Mes Darom“ direktorius Karolis Sargūnas.

 

„Baltosios pirštinės“ iniciatyvą pilietiški lietuviai kviečiami palaikyti ir socialiniame tinkle „Facebook“. Projekto iniciatoriai sako, kad šią idėją paremti galima ne tik rinkimų dieną stebint rinkimų apylinkes ir fiksuojant pažeidimus, bet ir aktyviai skleidžiant žinią apie akcijos tikslus savo draugams ir pažįstamiems.

 

Kretingos.info 

123456