Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Guminiai batai – nuo balų ir nuo slogos

guminiai-bataiArtėjant rudeniui ne vienas iš spintos išsitraukia guminius batus, o tie, kurie jų neturi, suskumba apsirūpinti šia nepelnytai primirštama avalyne. Juk lyjant lietui net didžiausias batų kalnas, stūksantis namuose neapsaugos kojų nuo drėgmės. Tai padarys tik guminiai. Pastaruoju metu ši prekė tapo ir išskirtiniu mados akcentu. Avėti spalvotus guminukus pradėjo visi: ir vaikai, ir jaunimas, ir kiek vyresnio amžiaus žmonės, jais nesibodi puoštis net ir didžiausi rimtuoliai.

Renkantis šią avalynę pirkėjai prioritetą teikia įvairiais raštais margintiems guminiams batams. Jie prekybos vietose būna tiesiog šluote šluojami. Be abejo atsižvelgiama ir į kainą: stilingesni, žinomo gamintojo modeliai kišenę gali patuštinti net ir keliais šimtais litų.

Nepaisant guminių batų populiarumo ir teikiamos praktiškos naudos, vis dėlto ortopedai teigia, kad dėvint tokią avalynę pėda negali įsistatyti pagal anatominę savo formą ir todėl jie tampa žalingi. Be to, kojos guminiuose batuose smarkiai prakaituoja. Dėl šios priežasties atsiranda didelė tikimybė išsivystyti pėdų grybeliui arba net sutrikti kapiliarų veiklai. Žinoma, šios grėsmės nereiškia, kad guminių reikia visiškai atsisakyti, tačiau juos renkantis ir avint reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus.
Visų pirmą, pirkdami guminukus, atkreipkite dėmesį į dydį ir pirkite tik jums itin puikiai tinkančius ar net kiek didesniu batus. Jie, skirtingai nei odiniai batai, niekada neišsitampys. O jeigu kojai bus mažai vietos, ją nuolat spaus, ims šalti pėdos, o tai gresia ligomis. Jei dydis geras, tačiau jaučiate, kad kojai nėra labai patogu, rinkitės kitą modelį. Be to, stenkitės matuotis šiuos batus vakare, kai koja šiek tiek didesnė.

Pirkdami didelį dėmesį skirkite bato izoliacijai. Puikiai žinome, kad guminiai batai niekada nešildys – greičiau priešingai. Tačiau yra tokių guminių batų, kurie viduje turi įklijuotą vilnos pamušalą. Žinoma, dauguma jų su įprastu plonu medvilnės sluoksniu viduje. Turite pasirinkti, kas jums patogiau. Jei batų modelis neturi pašiltinimo, jums visuomet reikės mautis storesnes kojines. Rinkitės pamušalus, pagamintus iš natūralių medžiagų. Tuomet koja mažiau prakaituos. Įsitikinkite, kad jis neblunka ir nedažo kojinių.

Guminiai batai gali būti pagaminti iš kaučiuko, PVC ar kitų specialių sintetinių dervos medžiagų. Iš PVC ir sintetikos pagaminti guminiai yra šiek tiek lengvesni nei įprasti, juos galima įvairiai išpuošti, todėl jie jau seniai nustojo būti nuobodūs. Iš PVC medžiagos pagaminti batai yra itin tvirti ir patvarūs.  Atskirti tokius nuo pagamintų iš klasikinės gumos yra visai nesunku: PVC batai turi tik viena siūlę, o pagaminti iš klasikinės gumos – daugiau, įskaitant ir kulkšnies pusėje. Dėl didesnio siūlių skaičiaus tokie batai yra mažiau atsparūs vandeniui.

Rinkdamiesi guminius batus, didelį dėmesį skirkite jų kokybei jų kokybei. Nepirkite tokių, ant kurių matyti baltos dėmės arba gumbeliai. Siūlės turi būti lygios bei tvirtos, padas – kietas, gerai pritvirtintas. Kai kurie gamintojai į padą netgi įdeda plieno įdėklus, kad jie būtų stabilesni.