Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Savo siuntinius jau galima sekti visame pasaulyje

siuntu paieskaGlobaliame pasaulyje nebelikus kliūčių rasti reikiamus daiktus ir užsisakyti nors ir Japonijoje ar Kinijoje, žmonės vis dažniau naudojasi tokiomis galimybėmis. Tuo pačiu susiduria su įvairiomis situacijomis: siuntinys vėluoja, o jo laukiantis žmogus nė nežino, dėl ko.

Iškilus tokiems klausimas, pirkėjai yra priversti ieškoti informacijos kitų šalių tarnybų interneto svetainėse, o dažnai ne tik jas pačias sudėtinga rasti, bet ir nebūna informacijos suprantama kalba, sako sprendimą šiai problemai spręsti Lietuvoje pasiūliusį tinklapį Siuntupaieska.lt valdančios įmonės „Technologijų era“ vadovas Mindaugas Šilkūnas.

„Vos nuo lapkričio pradžios paleidę sistemą, iš karto įsitikinome, kad jos poreikis buvo labai pribrendęs – kas mėnesį svetainės lankytojų srautas beveik dvigubėja: lapkritį unikalių vartotojų turėjome 2,2 tūkst., gruodį 17 tūkst., sausį 28 tūkst., iki vasario vidurio – 25 tūkst.“, – sako M. Šilkūnas.

Jo teigimu, sistemoje gali būti sekami visi kurjeriai nuo Lietuvos pašto iki visų žinomų pasaulio kurjerių. Tam užtenka į sistemą įvesti kurjerio suteiktą siuntos sekimo numerį. Taip galima ne tik sužinoti, kurioje vietoje dabar yra siuntinys, bet ir gauti automatinius pranešimus, jeigu siunta jau pristatyta, kada bus pristatyta, jeigu prireikia ją išmuitinti, siuntą gabenantis skrydis atidėtas ir ji vėluos, ir panašiai. „Ir siuntėjas, ir gavėjas gali gauti pranešimus į elektroninį paštą apie visus su siunta susijusius procesus“, – pasakoja M. Šilkūnas.

Sistema yra nemokama, bet pateikia visą reikiamą informaciją: iš kur ir į kur siunčiama siunta, kokia kurjerių kompanija gabena siunta, kada ir kur siunta buvo paimta, per kokias šalis keliauja siunta, koks jos muitinimo procedūrų kelias, jeigu siunta keliauja už Europos Sąjungos ribų, kada ir kur siunta buvo įteikta ir kontaktinį asmenį, kuris priėmė siuntą. „Tai pagalbinis Siuskpigiau.lt produktas, gimęs iš to, kad matėme žmonių poreikį tokiai paslaugai. Juk žmonės vis daugiau perka internetu, o ne fizinėse parduotuvėse, tiek šalies viduje, tiek užsienio rinkose. Taigi jiems norisi turėti kuo daugiau informacijos, kaip yra vykdomas jų užsakymas, ar sulauks savo siuntos laiku, o jeigu ji vėluoja, nepatirti nereikalingo streso ir informacijos paieškos rūpesčių nežinodami, dėl ko atsirado vėlavimas“, – sako M. Šilkūnas.