Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vairamenčių pirkimo vadovas

vairamenteYra daugybė vartotojams tiekiamų vairamenčių rūšių. Reikėtų suprasti, kad ne visos vairamentės yra tokio paties funkcionalumo bei jautrumo lygio. Svarbiausia nusistatyti, kokios rūšies produktas Jums yra tinkamiausias. Daugelis žmonių žino apie vairamentes žaidimams, bet nemažai jų nė neįtaria, kad yra vairamenčių naudojamų pramonėje. Didžioji dauguma vartotojų nori įsigyti vairamentes, naudojamas kompiuteriniams žaidimams ar žaidimų konsolėms. Kitiems jų gali prireikti moksliniams projektams.

Nepriklausomai nuo situacijos, pirkėjas turi rasti vairamentes, visiškai suderinamas su turimu įrenginiu, prie kurio jos ir bus prijungtos. Tai užtikrins, kad abi produktų sąsajos tinkamai veiks ir vartotojas galės nekliudomai juos naudoti. Taip pat svarbu turėti supratimą apie vairamenčių technologijų raidą, kuri gali padėti pirkėjui įvertinti įvairių siūlomų modelių privalumus ir trūkumus.

Pažanga vairamenčių technologijoje

Elementari vairamentė nesugeba pajusti vos pastebimų pasikeitimų judėjime. Schema yra arba atvira arba uždara, ji negali būti tarp vieno ar kito. Potenciometro įvedimas į analogišką vairamentę išsprendė šią problemą. Potenciometrai, taip pat žinomi kaip reguliuojami rezistoriai, gali kontroliuoti vairamentės judėjimą vertikaliai ir horizontaliai. Daugelis kompiuterinių žaidimų vairamenčių veikia šiuo būdu. Tam, kad susisiektų su kompiuteriu, šis kintantis elektroninis signalas turi būti transliuojamas į skaitmeninę informaciją. Siekiant išvengti tokio informacijos transliavimo būdo, kai kurie gamintojai visiškai atsisakė potenciometro. Vietoj to, optiniai davikliai išmatavo skaitmeninių vairamenčių judėjimą. Rezultatas – greitesnis atsakymo laikas, o tai yra veiksnys, nulemiantis vairamenčių jautrumą.

Kaip klasifikuoti vairamentes?

Yra keletas skirtingų tipų vairamenčių, pateikiamų rinkoje. Prieš įsigyjant vairamentes, reikėtų turėti bent mažą supratimą, kaip jos yra klasifikuojamos. Pirkėjai dažnai automatiškai pagalvoja apie kompiuteriniams žaidimams skirtas vairamentes, kai išgirsta šį žodį. Vairamentės skirtos dviem rankom, įskaitant vaizdo žaidimų sistemą, taip pat sudaro vairamenčių klasifikaciją. Pramoninės vairamentės yra kita kategorija, su kuria pirkėjai gali būti ne visai susipažinę. Tokios vairamentės yra naudojamos daugelyje sričių, pavyzdžiui, gamyboje ar skrydžių kontroliavime. Supratimas apie įvairių vairamenčių skirtumus gali padėti pirkėjams nuspręsti, koks modelis labiausiai atitinka jų poreikius.

Žaidimų vairamentės

Yra išskiriami keli vaizdo žaidimų vairamenčių tipai. Unikalios charakteristikos leidžia joms žymiai išsiskirti iš kitų. Kai kurios yra labai paprasti modeliai, ypač tos, kurios naudojamos valdyti senus žaidimus. Gamepad valdikliai – tai vairamenčių įvairovė, galinti atrodyti kitaip nei standartiniai kompiuterio vairamenčių modeliai. 

Standartinės vairamentės

Standarinės vairamentės, dažnai naudojamos kompiuteriniams žaidimams, gali būti ir labai paprastos, ir gana sudėtingos. Standartinė vairamentė paprastai yra valdoma viena ranka. Kartais kita ranka yra naudojama valdyti įvairiems mygtukams. Nors modelių dydis ir išvaizda gali skirtis, dauguma jų vis dar turi tą pačią formą ir rankenas.

Dažnai sistemos reikalavimai ir numatomas vartojamas diktuoja, koks standartinės vairamentės tipas yra tinkamiausias. Įvairūs vairamenčių modeliai skiriasi savo savybėmis, mygtukų skaičiumi. Galimi pasirinkimai apima gaiduko mygtuką (trigger-button), autofire jungiklį, sklendę ir point-of-view kontroles. Kai kurios vairamentės taip pat turi technologiją, žinomą kaip galios atsakomoji reakcija (force feedback). Tokia vairamentė reaguoja į veiksmą, kad ir vibraciją ar kitą fizinį judėjimą. Vairamenčių jungimosi tipai keisis, atsižvelgiant į įrenginius, kurie bus prijungti. Yra galimi USB vairamentės ir bevieliai modeliai.

Žaidimų vairamentės, valdomos dviem rankom

Nors jų fizinė konstrukcija skiriasi nuo standartinių, vairamentės abiem rankom veikia panašiai. Šis vairamenčių tipas yra dažniausiai naudojamas su vaizdo žaidimų konsolėmis, nors kompiuteriui jos taip pat gali būti priderintos. Pagrindinis standartinių ir šių vairamenčių skirtumas yra tai, kad jas laikyti naudojamos abi rankos. Nykščiai yra atsakingi atlikti didžiąją dalį darbo. Viena vairamentės pusė paprastai turi direkcijas valdomas aukštyn, žemyn, į kairę, į dešinę. Kitoje pusėje yra mygtukai, kurie gali keisti savo funkcijas, atsižvelgiant į tai, kokia yra žaidimo sistema.

Pramoninės vairamentės

Kai kuriais atvejais, pirkėjai ieško vairamenčių, skirtų kitokiems tikslams nei vien žaidimams. Pramoninės vairamentės yra suprojektuotos taip, kad būtų tvirtos, tikslios, veiksnios, tinkamos kasdieniniam naudojimui. Pavyzdžiui, jos naudojami valdyti įvairius mechaninius įrenginius. Pramoninės vairamentės gali būti arba analoginės arba skaimeninės. Kai kurios atlieka labai paprastas funkcijas. Kitos, kaip pavyzdžiui, naudojamos lėktuvuose, gali būti gana įvairios ir sudėtingai valdomos.

Pramoninių vairamenčių naudojimas apima tiek motorinius invalidų vežimėlius, tiek ir sunkiąją techniką. Vairamentės dažnai yra naudojamos gamyboje ir kitose situacijose, kurių valdymui reikia elektroninės įrangos. Pirkėjai, norintys įsigyti pramonines vairamentes, turi gana plačią modelių pasirinkimo galimybę.

Kaip išsirinkti tinkamiausią vairamentę?

Pagrindiniai veiksniai, kuriuos reikia prisiminti, renkantis vairamentę yra suderinamumas ir naudojimas. Pirkėjams pirmiausia reikia nuspręsti, ar jie ieško vairamentės skirtos žaidimams ar mechaninėms reikmėms. Jeigu pasirenkama vairamentė žaidimams, tuomet pirkėjas turėtų pagalvoti, ar jam reikia paprastos, elementarios, ar pažengusios, daugiau funkcijų turinčios vairamentės. Svarbu nepamiršti patikrinti suderinamumą su turimu prietaisu, prie kurio bus jungiamos vairamentės. Po to, vartotojai gali ieškoti vairamentės, kuri turi tokias funkcijas, kurios yra labiausiai orientuotos į tokį žaidimo žanrą, kurį vartotojas žaidžia dažniausiai.

Kadangi pramoninės vairamentės dažniausiai yra prijungiamos prie įvairių mechanizmų, mašinų, pasirinkimo procesas yra šiek tiek kitoks. Šiuo atveju, tikslas yra surasti modelį, kuris pasiūlytų reikalingą ir tinkamą funkcionalumą. Bet kokiu atveju, geriausias būdas yra pirmiausia nusistatyti kokio tipo vairamentė yra tinkamiausia vartotojo poreikiams. 

Pateikiame keletą veiksnių, padėsiančių įvertinti vairamentę ir jos tinkamumą vartotojo poreikiams:

Naudojimas. Nustatyti, kaip bus naudojama vairamentė. Dažniausi jos naudojimo atvejai yra vaizdo žaidimų ir mechanizmų kontrolė.

Suderinamumas. Ieškoti tokios vairamentės, kuri atitiktų sąsajas su numatytu prietaisu. Visada patikrinti sistemos reikalavimus su kompiuterio vairamentėmis.

Patogumas. Nuspręsti, kruis diznainas bus patogiausias ilgam naudojmui. Yra prieinami modeliai ir kairiarankiams ir dešiniarankiams.

Galimos funkcijos, savybės. Išnagrinėti funkcijas ir savybes, kurias turi vairamentė. Jų įvertinimas padeda rasti modelį labiausiai atitinkantį poreikius.

Ryšio tipas. Laidiniai ir bevieliai modeliai yra prieinami kompiuteriams ir žaidimų konsolėms. Įdiegiant pramonines vairamentes, reikia techninės kompetencijos.

Kaina. Ji gali skirtis priklausomai nuo technologijos, funkcijų, savybių.

Išvados

Vairamentės yra naudojamos pramogoms ir įvairiose pramonės srityse. Naudoimo poreikiai ir prietaisų suderinamumas yra pagrindiniai veiksniai renkantis tinkamą vairamentę. Tikėtina, kad didžioji dauguma pirkėjų ieško vairamenčių, skirtų kompiuteriniams arba vaizdo žaidimams. Šiuo atveju, jiems reikia išsiaiškinti, ar vairamentė visiškai atitinka jų žaidimų konsolę ar kompiuterį. Tie, kurie ieško vairamenčių reikalingų pramonės srityje, įsigyti turėtų pramonines vairamentes. Jos yra naudojamos valdyti mechaninius įrenginius ir gamybos įrangą.


Žaidimų ir pramoninės vairamentės gana skiriasi jų panaudojime. Tam, kad pasirinktų tinkamą vairamentę, pirkėjai turi nuspręsti, kaip ji bus naudojama. Kai vartotojui tai yra aišku, jis gali toliau rinktis vairamentę pagal funkcijas ar savybes, kurias ji turi. Veiksniai – patogumas, kaina ar ryšio tipas taip pat yra svarbūs aspektai pasirinkimo procese. 

(Visited 100 times, 1 visits today)
123456